Zamek Dubiecko Zamek Dubiecko

Hotel

Zamek Dubiecko to miejsce wyjątkowe, w którym teraźniejszość przenika się z przeszłością, a jeśli dobrze się wsłuchać to w starych, zamkowych murach słychać jeszcze echo dawnych głosów, śmiechu i uczt. Wyruszając więc w magiczną podróż drogą międzynarodową miniecie tabliczkę z napisem Dubiecko, dotrzyjcie do pobliskiego zamku i stańcie na dziedzińcu w cieniu dwustuletniego dębu. Czeka na Was niezwykłe miejsce, w którym czas nie istnieje.

Zamek Dubiecko ma duszę, która sprawia, że Goście, którzy go odwiedzają już nigdy o nim nie zapomną. Może nawet uśmiechną się na wspomnienie cienia wygrażającego im pięścią, urażonego „Monachomachią” Krasickiego, ducha mnicha jak pisał w wierszu Gałczyński – zamkowa winiarnia pełna zakurzonych butelek niejedno już widziała… A może w środku miasta poczują zapach liści z zamkowego parku, po którym się przechadzali… Może wróci wspomnienie wspaniałego aromatu dziczyzny, z której potrawę według staropolskiego przepisu wyczarował Szef Kuchni Janusz Pyra.

receplcja

 

Biskup i Diabeł…

 

Historia Zamku Dubiecko związana jest przede wszystkim z dwoma osobami: Stanisławem Stadnickiem i Ignacym Krasickim. Obaj się tu urodzili, ale każdy inaczej zapisał się w ludzkiej pamięci. „Diabeł Łańcucki” czyli Stadnicki był warchołem i zabijaką,a zamkowe lochy rozbrzmiewały jękami ludzi więzionych przez znienawidzonego Diabła. Ignacy Krasicki, poeta i biskup, choć spędził tu tylko dzieciństwo często wracał w rodzinne strony. W Sali Kominkowej zamku wisi obraz przedstawiający jego rodzinę. Czy w zamkowych pokojach powstały niektóre ze słynnych bajek? Czy w czasach Krasickiego ludzie szeptali o skradającym się w parku tajemniczym karle? Legenda o karle przetrwała do dziś. Opowiada o tajemniczej postaci, która nagle znikła z oczu; o krokach rozbrzmiewających w zamkowych korytarzach, choć były puste; o nagle przestraszonych bez powodu koniach. Ale, może to tylko stajenny bez wiedzy swego pana odwiedził winiarnię i snuł niezwykłe historie – kto wie jak było naprawdę…

wesele-pokój

Do Państwa dyspozycji oddajemy stylowe i komfortowe pokoje 1 oraz 2 osobowe oraz Apartamenty z salonem, które wpisują się w oczekiwania naszych nawet najbardziej wymagających Gości. Zadbaliśmy, aby pobyt w Zamku Dubiecko był dla Państwa wyjątkowym doświadczeniem, dlatego każdy z dostępnych w naszym hotelu pokój i apartament został zaprojektowany z wysoką dbałością o szczegóły. Naszą ofertę podzieliliśmy na dwie grupy: pokoje o standardowym i podwyższonym poziomie komfortu typu Superior z salonem, marmurową łazienką z przyjemną deszczownicą. Z większości udostępnionych Państwu pokojów hotelowych rozpościera się urokliwy widok na duży, zalesiony park ze wspaniałymi pomnikami przyrody oraz zamkowy staw z wyspą miłości. We wszystkich pokojach Zamku Dubiecko udostępniliśmy bezpłatną siec WiFi.

Na wyposażeniu pokoju znalazły się m.in.:

 

* W zależności od Państwa oczekiwań, możemy przygotować także jedno wspólne łoże małżeńskie.

W trosce o środowisko naturalne w hotelu korzystamy z pomp ciepła, dzięki którym pokoje są klimatyzowane lub ogrzewane w sezonie grzewczym.

hotel-zamek

Booking Form

Email marketing powered by FreshMail