Rezerwacja online

Przyjazd
01 Paź 23'
Wyjazd
02 Paź 23'
już od

205/ noc

Rezerwuj ofertę

Wczoraj i dziś Rekonstrukcja historycznego wyglądu

XIX i XX wiek odcisnął największe piętno na obecnym wyglądzie Zamku.

Przywracając do życia ten wspaniały budynek, dołożyliśmy wszelkich starań i przede wszystkim nie szczędziliśmy środków na osiągnięcie efektu godnego Zamku w Dubiecku. Naszym celem była rekonstrukcja historycznego wyglądu poszczególnych pomieszczeń oraz oddanie specyficznego ducha niegdyś tutaj panującego.

Dbaliśmy w szczególności o autentyzm. Dbaliśmy o detale, o stylowe meble z epoki, o przywołanie dawnego ducha tego miejsca. Z pietyzmem wskrzeszaliśmy pamięć o jego domownikach sprzed wieków. Włożyliśmy w to miejsce całe serce.

Zresztą nie tylko my. Bez pracy grona utalentowanych architektów wnętrz, pełnych pasji historyków sztuki urzeczywistnienie naszego marzenia nie byłoby możliwe. Podziw malujący się na twarzach Gości świadczy o słuszności naszego podejścia. Nasze kultywowanie lokalnej spuścizny udało się harmonijnie połączyć z potrzebami nowoczesnego Gościa hotelu, restauracji, sali konferencyjnej, sali balowej.

Zamek w jakim miał przyjemność urodzić się i dorastać Ignacy Krasicki z pewnością trochę się różni od współczesnego. Jednak jego główne części wciąż pozostały niezmienne. Budynek główny, utrzymany w stylu klasycystycznym, od strony zachodniej doczekał się gotyckiej dobudówki. Efektowna wieża, oficyna, kameralna baszta dodają całości słusznej powagi. Pierwotnie Zamek wzniesiony został na planie czworoboku. Klasyczny dziedziniec uzupełniały dwa skrzydła oraz cztery baszty i nieodzowna fosa.

Szykowny, elegancki, pełen blasku

Nowocześnie komfortowy Zamek w Dubiecku jest miejscem godnym oficjeli, koronowanych głów, dostojników, osobistości. Może z dumą gościć nawet najbardziej wymagające osoby. Wypełniająca parter budynku restauracja słynie z doskonałej, wykwintnej kuchni. W piwniczkach można odpocząć przy kawie lub lampce doskonałego wina. Sala balowa – w pełnym tego słowa znaczeniu – olśniewa pięknem, przestronnością, elegancją i taktownym przepychem. Pokoje hotelowe – stylowe i wygodne – mają swój niepowtarzalny klimat. Gościom służą w równym stopniu do odpoczynku i napawania się atmosferą.

JEST MIEJSCE NAD SANEM, NIEZWYKŁE, WYBRANE, PRZEZ PRZODKÓW DOSTOJNIE DUBIECKIEM NAZWANE,
GDZIE GNIAZDO KRASICKICH, RODU PRZEMOŻNEGO I MIEJSCE URODZIN POETY WIELKIEGO.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij