Dzięki pasji obecnych właścicieli Zamek Dubiecko jest dziś perłą Karpackiego Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych – miejscem, gdzie teraźniejszość przenika się z historią.
Zamek Dubiecko został wzniesiony w XVI w. Na przestrzeni wieków Zamek był wielokrotnie przebudowywany przez kolejnych właścicieli, należących do rodów: Kmitów, Stadnickich i Krasickich. Obecny kształt budowli nadano w XIX i XX w., a ostateczny sznyt wnętrza zawdzięczają efektownej renowacji przeprowadzonej w XXI w.
Z historią Zamku w Dubiecku wiążą się losy dwóch słynnych postaci. W 1551 r. urodził się tu awanturnik Stanisław Stadnicki, zwany „Diabłem Łańcuckim”, a w 1735 r. – Ignacy Krasicki, późniejszy biskup warmiński, arcybiskup gnieźnieński i wybitny poeta. Zamkowe wnętrza były też świadkami powstania jednej z najpiękniejszych polskich kolęd – „Bóg się rodzi”, którą napisał Franciszek Karpiński.
Dziedzictwo historii i kultury
Misją Zamku Dubiecko jest ochrona dziedzictwa, z którym związane są te historyczne mury: poszanowanie historii, dbałość o unikatowe pamiątki, pieczołowita renowacja budynku oraz parku.
W szykownych wnętrzach współczesnego Zamku Dubiecko Goście odkryją niepowtarzalny klimat, nawiązujący do najlepszych szlacheckich siedzib, połączony z najwyższymi standardami wypoczynku. Wynikają one wprost z filozofii działania hotelu i dotyczą m.in. zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska, natury i dziedzictwa oraz wspierania rozwoju lokalnej społeczności i promocji regionu.