Rezerwacja online

Przyjazd
14 Cze 21'
Wyjazd
15 Cze 21'
już od

205/ noc

Rezerwuj ofertę

Atrakcje w Dubiecku i okolicach

Kulturalnie

Muzeum Skamieniałości i Minerałów w Dubiecku – mieści się w prywatnym domu Roberta Szybiaka. Zajmuje trzy pomieszczenia o łącznej powierzchni ponad 80 m2, w których zgromadzono kilka tys. eksponatów. Znaczna część zbiorów to skamieniałości fliszu karpackiego (ryby, kraby, rośliny) i kości ssaków plejstoceńskich (np. mamutów, nosorożców włochatych, reniferów). Wyjątkowym okazem jest ptak z epoki oligocenu znaleziony na Pogórzu Przemyskim. W kolekcji znajdują się również małże, ślimaki, amonity, ramienionogi, trylobity, jeżowce, skamieniałe drewno i wiele innych. Zbiór minerałów to między innymi ametysty, agaty, kryształy górskie, rudy żelaza, gipsy.

Kresowy Dom Sztuki w Dubiecku – zlokalizowany w budynku dawnej cerkwi grekokatolickiej pw. Podniesienia Krzyża Świętego. Obecnie budynek nie funkcjonuje już jako świątynia i od 12 września 2004 r. z poszanowaniem jego sakralnego charakteru, użytkowany jest jako Kresowy Dom Sztuki, który służy jako przestrzeń koncertowa i wystawowa. Kresowy Dom Sztuki prowadzony jest przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Dubieckiej. Dzięki staraniom Towarzystwa budynek udało się podnieść z ruin i zapomnienia.

Zamkowy klub filmowy – to spotkania miłośników sztuki filmowej, mające na celu pogłębianie wiedzy na temat kinematografii oraz jej popularyzację. Głównym sposobem realizacji tych celów są pokazy filmów o wysokich walorach artystycznych lub poznawczych dla sympatyków dobrego kina.

 

Szczegóły atrakcji | Zamek Dubiecko
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij